TUĞÇE YILDIZ MAKEUP ARTİST • ANKARA • 0312 963 1343

Stil Danışmanlığı

Style Consulting

Bireysel stil danışmanlığı,
Medya fotoğrafları, moda dergileri, kataloglar için editoryal tasarımlar,
Film ve TV Yapımları için gardırop stili çalışmaları,
Kişisel alış-veriş, stil belirleme, kombinleme.
  1. STİL DANIŞMANLIĞI
Kişisel Değerlendirme
Kişi hakkında bilgi edinme; yaşam tarzı, zevkleri, kişisel tarzı vs.
 
Vücut Analizi
Boy, kilo, kemik yapısı, oran-orantı, vücut tipi, bacak boyu, gövde boyu, sırt uzunluğu, göğüs derinliği, bel boyu, kol boyu, omuz yapısı, boyun yapısı, göğüs dolgunluğu, karın dolgunluğu, kalça dolgunluğu, postür.
 
Dolap Analizi
Mevcut dolapta bulunan ürünler, renkler, modaya uygunluğu, dolapta mutlaka bulunması gerekenler, modası geçmiş ya da bedeni uymayan kıyafetlerin belirlenmesi.
 
Doğru Stili Bulma
Kişinin karakteriyle, zevkleriyle örtüşen, aynı zamanda kendi vücut tipine, yakışan renklere ve modaya uygun bir stil belirlemek.
 
Uygun Modelleri Belirleme
Belirlenen vücut tipine uygun model, kesim, kalıp, kumaş, doku önerilerinde bulunma. Doğru kumaş, doku, yaka, cep detayları ile bunu tamamlama.
 
Renk Seçimi
Renklerin psikolojisini, uyumlarını, kişinin saç rengi, ten rengi, cilt yapısı vs. gibi faktörleri göz önünde bulundurarak kişiye uygun renkleri tespit etme.
 
Aksesuar
Renk, doku, kumaş, yapı, parlaklık-matlık, incelik-kalınlık gibi detayları tespit edip uygun aksesuar önerilerinde bulunma.
 
2. GARDIROP VE KİŞİSEL ALIŞVERİŞ DANIŞMANLIĞI 
 
Dolap Planlama ve Alışveriş Listesinin Yapılması
Mevcut dolabın gözden geçirilmesinden sonra yeni dolap için ihtiyaç listesinin belirlenmesi, belirlenen model, renklere ve stile sahip olan markaların belirlenmesi, bu markalardan uygun ürünlerin seçilmesi, listelenmesi.
 
Alışveriş
Belirlenen ürünlerin ya da alternatif ürünlerin mağazalarda denenmesi, stili yansıtacak ürünlere karar verilip alışverişin tamamlanması.