TUĞÇE YILDIZ MAKEUP ARTİST • ANKARA • 0312 963 1343

Moda, Defile, Katalog Makyajı

Fashion Makeup

Klasik mi avangard mı, sade ve naturel mi, melankolik mi, heyecanlı mı? 

İstenilen konsepti reklamlar, kampanyalar, her türlü yazılı ve görsel yayın organları ile defilelerde tasarlamak için makyaj bir araç olarak kullanılır. 

Hiçbir reklam bir makyaj sanatçısı olmadan gerçekleşemez. Makyaj, moda dünyasında önemli bir faktördür. 

Her iş bir hikaye anlatır. Bu hikaye için oluşturulan kurgusal gerçekliği ve temayı yaratmak için yaratıcı bir profesyonel makyaj uygulaması çok önemlidir. Moda endüstrisinin en önemli yapı taşlarından biri olan fashion makeup uygulamaları makyaj sanatçısının yaratıcılığını ortaya çıkaran, yapılan işle uyum içinde olması gereken, tasarımcının fikrini hayata geçiren, belirli bir konsept yaratmayı ya da var olan konsepti takip etmeyi gerektiren bir süreçtir. İstenilen görünümü tamamlamak için özel efeklerle ve çeşitli tekniklerle yapılan defile makyajlları, günümüzde daha çok önem kazanmaya başladı.

Makyaj ve moda birbirinden ilham alır, yeni dönem trendlerini belirler. Sosyal medya sayesinde, aşina olunmayan fantastik defile makyajlarına ilgi arttı, sosyal medya editoryal makyajlar, defile makyajları, sahne makyajlarının yeniden canlandığı bir yer oldu.

Moda için yapılan editoryal makyajların hiç bir sınırı ve hiç bir kuralı yoktur, doğal makyajlardan avangard makyaja kadar hepsi yapılabilir. Amaç modayı yorumlamak ve bir konsept yaratmaktır.

Tasarımcılar koleksiyonlarını sergilerken makyaj sanatçısının da bu temayı makyajla yansıtmasını bekliyorlar.